Blog

Koleksiyonlar

1.INNERLAND

Hepimiz bu dünyada birer gezginiz. Kalplerimiz keşfetmek ve ruhlarımız hayallerle dolu… Yaşadığımız dünya mistik ve büyüleyici bir yer. Doğa, büyük bir sarmal ve aslında her şey birbiriyle bağlantılı. Innerland koleksiyonu kadın ve doğanın sentezinin bir yansıması.

2. 10TH EYE

Gözlerimiz birbirini bulalı tam 10 yıl oldu.
Rüyaların gerçekleştiği 10 yıl.
Savaşların kazanıldığı 10 yıl.
Daima ilerleme kaydedilen 10 yıl.
10th Eye Koleksiyonu büyümenin ve ilerlemenin sembolü… Son 10 yılda yaşanan savaşların, kazanılan zaferlerin ve dönüm noktalarının bir işareti. 10th eye koleksiyonu geçtiğimiz 10 yılın tecrübelerinin yansıtıldığı gerçek bir koruyucu.

3. VICTORY

Hayatın ateşi, hedeflerin büyüsü, savaşların zaferi… Özgür ve güçlü bir birey olmak, önce kazanmaya izin vermek ve sonra da zaferlerimizi kutlamakla başlıyor. Çünkü en küçük zaferler bile bizii daima ileri taşıyor.
Antik savaş simgelerinin modern bir yorumu olan Victory Koleksiyonu özgürlüğün heyecanıyla çarpan kalpleri temsil eder. Feminen formlara tezat oluşturan düz ve kararlı oklar, vahşi ve cesur tüylerle, koleksiyondaki her parça, tüm engellere rağmen yolundan dönmeyen bir ruhun simgesi oluyor.

4. STARS

Biz umutlarımızı gökyüzüne emanet edip yıldızlara dilek diler ve en uçuk hayallerin bile gerçek olabileceğine inanırız. Koleksiyonda, yıldız formları yeniden tanımlanırken, yepyeni tasarımlar bu evrensel sembolü heyecan verici yeni tılsımlara dönüştürüyor ve kalabalığın içinde parlamak isteyenleri ışığa doğru çekiyor.

5.ŞERİF YILDIZI

Gücün birçok tanımı var. Bazıları için kontrol, adalet veya liderlik, diğerleri için ise kuruluş, yaratma ve yönetme anlamına gelir.
ŞERİF'in YILDIZ Koleksiyonu, kalabalığın içinde parlamak isteyenleri ışığa doğru çekmeyi amaçlar. Eski inançlara göre bir iktidar sembolü olarak kabul edilen pentagramlar, üç boyutlu tasarımlar, saçak, rozetler ve en zarif yıldız figürleri kendi mucizelerine inanmak isteyenleri bekliyor.

6.KISMET YILDIZI

Resimler ve şarkılar, refah ve sağlık, bazen attığımız en küçük adımlar... Eğer bu dünya binlerce yıldır yıldızları dileyen insanlarla doluysa, bütün bu insanların bir şey bildiği açıktır.
Bu koleksiyon, şansa inanmayı seçenler için yıldızlardan ilham alınarak hazırlanmıştır. Yıldızlar keskin geometrik çizgilerle öne çıkmayı severler ve sanki bizi şansın kaçınılmaz olduğuna inandırmak istiyorlar. Çünkü inanırsak olur!

7.HEROINE

Biz, herkesin süper güçleri olduğunu düşünüyoruz. Bazıları her meydan okumadan biraz daha güçlü çıkıyor, bazıları ise hızları ve yetenekleriyle hayata renk katıyor. Bunun yanında arka planda kalmayı tercih edip, ancak mucizelerin önünü açanlar da var.
HEROINE koleksiyonu, Wonder Woman, Supergirl ve Batgirl gibi kadın kahramanlardan ilham alan modern bir koleksiyondur. Yaşam boyu birçok farklı rollere hayat veren kadınlara küçük bir saygı niteliğindedir.

8.STRUCK

ŞANSA DAVET
STRUCK koleksiyonu, her yıl kendisini dönüştüren bir Milka klasiği Kısmet'tir. Yıldızlar formlarını yeniden tanımlarken, yepyeni tasarımlar bu evrensel sembolü heyecan verici yeni tılsımlara dönüştürür…

9. BEYOND

YARIN KİM OLMAK İSTERSİN?
Umutlarımızı gökyüzüne emanet etmek, yıldızlara dilek dilemek ve en uçuk hayallerin bile gerçek olabileceğine inanmak… Biz kadınların ortak noktası.
Beyond Koleksiyonunda uzayın uçsuz bucaksız oluşu ve çeşitliliği, birey olmanın sınırsız gücü ve potansiyeliyle içe içe geçiyor. Gezegenlerin ince detayları, etkileyici formlarla bileşiyor. Tıpkı insanların kendileri gibi, zengin olasılıklar sunuyor ve daima zarafetle parlıyor.

10.MONOGRAM

Her isim bir hikaye, her harf bir nabız… İlk nefes, ilk gün, hayatımızın ilk sesi...
MONOGRAM Koleksiyonu, bize özgü olanın bir sembolü, alfabenin altın ve pırlanta ile uyumu...
Bir harf ile tasarlanan her parça sadece değer verdiğimiz insanları sembolize etmiyor, aynı zamanda sahibi için bir imza parçası olarak da hizmet ediyor. Tüm içten, değerli anıları kutlamaya değer ilişkiler şimdi bizim için daha yakın ve daha duygusal ...

11.BENI KORU

BENİ KORU Koleksiyonu, gücünü binlerce yıllık inanç ve sembollerden alır. Pek çok figürü, kötü niyete karşı koruyan nazar boncuğundan refahı simgeleyen Fatima'nın Eli’ne kadar yenilikçi tasarımlarla günümüze uyarlar.
Bize, başkalarında aramadan önce, huzur, güvenlik ve sadakati kendimizde bulmamız gerektiğini hatırlatır.

12.RETRO

Cazibe, rock ve punk havasından ilham alan RETRO Koleksiyonu, dikkat çekmeyi seven güçlü bireylere hitap ediyor ve sokak modasını hatırlatan zincir şekli, bize zengin geçmişi hatırlatıyor. Yeni seçimler yapmak için bize adeta ilham veriyor.
Geçmişin izleri ile aşılanan her parça, zamanın hızlı geçişine karşı küçük ama anlamlı bir direniş hareketi olarak hizmet ediyor…

13.LUMIERE

IŞIK Koleksiyonu, ışığın ve karanlığın, gecenin ve gündüzün, iyinin ve kötünün birlikte var olduğuna ve hayatın bu zıtlıklarla anlam kazandığı inancının bir yansıması. Her parça, gerçek anlamına zıtlıklarla kavuşuyor. Farklı materyaller ve zıt renkli değerli taşlar, sadelikleriyle çok şey anlatıyor.

14.BESPOKE

Kelimelerin gücü onlara olan inancımıza dayanır. Seçtiğimiz kelimeler, seçimlerimizi vurgulamaktadır. Bizi güldürürler; bizi hareket ettirirler, bizi mutlu ederler... En sevdiğimiz sözler aslında dünyamızı yeniden şekillendirir...
Metin içeren öğelerden oluşan BESPOKE Koleksiyonumuzla, seçim size kalmış. Önce formunuzu seçin, sonra da tasarımlarımız aracılığıyla kendinizi ifade etmek için çeşitli küpe, bilezik ve kolye seçeneklerimizden mesajınızı belirleyin.

15.GEOMETRY

IŞIĞIN MATEMATİĞİ GEOMETRİ
Koleksiyonu, açılı şekillerin erkeksi doğası, dişil elmasların parıltısı, iç içe figürlerle canlanan kolyeler ve Kısmet Boys yüzükleri ile yapılan erkekliğin en estetik formunun aksine, pembe altın…
Keskin geometri kenarları kadınların eline geçtiğinde, tüm sınırlar daha esnektir ve tüm kurallar daha eğlencelidir!

16.MINI

KÜÇÜK MUCİZELER
Koşulsuz olarak ruhumuzun bir bölümünü çeken semboller var. Bu semboller iyi şans tılsımımız, dualarımız ve gülümsememiz olurlar. MINI Koleksiyonu, bu küçük ve anlamlı sembollerin en saf ve en bozulmamış formlarını elde etmek için tasarlanmıştır.
Çünkü yıldızlar her zaman parlar, kalpler sevgi ile atar, kanatlar nezaket ve özgürlüğü haber verir, anahtarlar en yalnız kalplere kapıyı kırar… Çünkü küçük mucizelere inanmak bize her gün kim olduğumuzu hatırlatır.

17. SEED

DANS EDEN PIRILTILAR
Minik pulların ve göz alıcı tohumların birlikteliği, yepyeni bir koleksiyona hayat veriyor. Pembe ve beyaz altın, siyah altınla zıtlaşırken, uçarı yuvarlaklar ince çubuklara göz kırpıyor.
Her pulun ve püskülün zincirine tek tek işlendiği parçalar, minimal tasarımların ve el işçiliğinin en özenli hali… SEED, yaz mevsimi kadar neşeli ve hafif, sadeliğiyle alımlı ve cesur.

Modern Kadının Cesaret Manifestosu: Piercing

Street Style trendi global anlamda git gide ön plana çıkarken, geleneksel, derli toplu, alışagelmiş tercihler yerini modern ve riskli parçalara bırakıyor. Aksesuarlar taşıyıcısının tarzını kişiselleştirirken, kombinlerini de tamamen farklılaştırmaya yardımcı oluyor. Eskiden kombin dendiğinde akla kıyafet gelirken, şimdi mücevherler de kombinleniyor. Bu, beraberinde “ear styling” ve “curated ear” gibi kavramları hayatımıza sokuyor. 14 Ayar altın, pırlanta ve safir gibi değerli taşların bir araya gelişiyle alışagelmiş piercing algısını baştan yaratan Kısmet by Milka, risk almaktan korkmayan, her yaştan kadına, yeni ve “cool” bir dışa vurum alternatifi sunuyor. Cesur, güçlü , hem hayatında hem de moda konusundaki tercihlerinde risk almayı seven kadın, kısacası Kısmet kadını… Piercing işte tam olarak bu kadın için mükemmel tamamlayıcı! Alışagelmiş kalıpları aşmanın vakti geldi. Biz kadınlar günümüzde istediğimiz her şeyi yapabiliriz. Piercing konsepti de bizim bu yenilikçi manifestomuzun en güzel tamamlayıcılarından.

            Kısmet by Milka’ya ait piercinglerin işçiliğinden, tasarımına ve en önemlisi sağlık boyutuna dair her detay sizler için önceden düşünüldü. Kulağın helix, tragus, rook gibi pek çok bölgesine uygulanabilen piercing’ler, özel bir teknikle vidalı ve nikel kullanılmadan üretiliyor ve bu şekilde kulağın iyileşme sürecini hızlandırırken, kullanıcının rahatlığını ve sağlığını ön plana alıyor. İşinde uzman profesyonellerle beraber çalışarak üretilen bu koleksiyon, piercing denince akla gelen ilk düşünceyi kırıyor. Yerine tasarım, lüks ve çağdaşlığın bir arada olduğu farklı tasarımları yerleştiriyor.

            Günümüzde popülerliği tartışmasız olan cesaret ve başkaldırı sembolü piercing aynı zamanda Kısmet by Milka mağazalarında hijyenik ve sağlığa zararsız bir biçimde uzmanlar tarafından uygulanmakta. Kısmet by Milka sizler için herşeyi düşündü… Yapmanız gereken tek şey oldukça çeşitli koleksiyonumuz arasından seçiminizi yapmak ve gönül rahatlığıyla arkanıza yaslanmak…

Bunun yanı sıra kısa zaman önce gerçekleşen prestijli mücevher fuarı “The Couture Show”’da tasarımları sergilenen Kısmet by Milka, piercing dünyasının en bilinen ismi Brian Keith Thompson ile beraber kolları sıvadı ve bu iş birliğinden mini bir kapsül piercing koleksiyonu doğdu. Los Angeles’ta yer alan Body Electric Tattoo’nun da sahibi ve baş piercerı olan ünlü isim, The Couture Show’da mücevher dünyasından birçok isme piercing uyguladı.  İlk günden bu yana ilhamını kadınlardan alan Kısmet by Milka, asla durmayan ve sürekli ilerleyen kadınların hikayelerini koleksiyonlarında yansıtarak modern kadının sesi olmaya devam ediyor! Sıradaki projemizin ne olduğunu görmek için takipte kalın… Daha fazlası için: https://www.forbes.com/sites/bethbernstein/2019/07/08/the-ear-party-continues/#4bc594425530

 

#kismetbymilka #movingforward #pierce2019

 


İlerleyen Kadının Mottosu - Moving Forward

Güçlü, bağımsız ve hiçbir zaman hayallerinin peşinden koşmayı bırakmayan, hayatın karşısına çıkarttığı engelleri birer birer aşan kadın, kısacası Kismet by Milka kadını. Anlamak zordur kadınları. Karmaşık ve derin dünyalarını ancak istedikleri kadar açarlar dünyaya. Ancak bilinen bir şey varsa o da kadınların doğasında bulunan tutku, güç, azim ve her zaman daha iyi olma, ilerleme isteği. İşte tam olarak bu moving forward! Kismet by Milka’nın ilham perisi kadınlar işte tüm bu yönleriyle marka olarak bize sürekli ileri gitme konusunda da ilham veriyor. Hayal etmeyi bırakmayan, pes etmeyen, kendini güzelleştirirken etrafını da güzelleştiren, ilerleyen kadınların markası Kısmet by Milka , #movingforward mottosuyla kadınlardan aldıkları ilhamı tekrar kadınlara vererek onlara aslında ne kadar güçlü varlıklar olduklarını kendileri üzerinden bir kez daha hatırlatmayı amaçlıyor. Kısmet kadını dediğimizde mükemmel kadını tarif etmiyoruz aslında. Hayat denen yolculuğun içinde her günü olduğu gibi karşılayan ve her yeni günü yeni bir deneyim olarak kucaklayan, duygusal, kuvvetli, zaman zaman kontrolsüz olabildiği gibi aynı zamanda huzurlu ve kendinden emin, olduğu gibi bir kadından bahsediyoruz. En önemlisi ise bu kadının hayatın içindeki ilerleyişinden asla vazgeçmeyişi… Kusursuzluğun ve mükemmelliğin empoze edilmeye çalıştığı günümüz dünyasında aslında biz marka olarak gerçek ve doğal olanın peşindeyiz.  Birçok zıtlığı bir arada taşıyan kadınlar gibi Kısmet by Milka da bu zıtlıklardan ilham alan ve beslenen bir marka. Hayat denen kaotik düzenin içinde sürekli ilerleyen, başarılı, vazgeçmeyen kadınlar gibi biz de ne kadar başarılı olursak olalım her zaman hayal etmeye ve hayallerimizin peşinden gitmeye devam edeceğiz… #movingforward